Статьи

Погляд з космосу: як стати прогресивним керівником у будь-якому віці

І на які питання для цього потрібно відповісти. Чесно. Самому собі
Інновації виводять людство на вищу «орбіту» цивілізаційного розвитку. Запуск Ілоном Маском корабля Crew Dragon і ракети Falcon 9; пілотний проект компанії ASU і Silicon Kingdom Holdings (Дублін) зі встановлення 12 кластерів механічних штучних «дерев» – ці та безліч інших масштабних проектів стали можливими завдяки людям, що починали свій рух у майбутнє не вчора. А позавчора. Саме те покоління, яке прийнято називати поколінням Y, стояло біля витоків наукових відкриттів, тому що такі проекти – справа не одного десятиліття. Як спрацюватися з ними, а їм – надихнути своїми «космічними» ідеями решту команди, спеціально для Mind пояснює СCMP, CEO ChangeImpulse, ACMP Ukraine Leader, резидент Reactor.ua Ірина Чернишова.

Чи є такі люди в Україні?

У нашій країні теж можна знайти харизматичних і гіпертрофовано відповідальних власників компаній з 90-х. Вони створили свій бізнес з нуля і не залишають його, незважаючи на труднощі і турбулентність у політиці й економіці. Вони сплачують податки, шукають шляхи створення інноваційного середовища всередині своїх організацій і залучають у це персонал. Лідери середнього бізнесу, готові діджиталізуватися і впроваджувати інновації, вони тримали і тримають руку на пульсі подій у світі, не зупиняючись на досягнутому і мислячи масштабно.
Не знаючи алгоритмів створення просунутих культур Facebook або Zappos, українські власники компаній і директори-управлінці розуміють: якщо не я, то хто ж тоді? І намагаються «окультурювати» свої організаційні структури відповідно до власного бачення ситуації. Вірячи в те, що саме така культура буде їх конкурентною ринковою перевагою.

Хто ж вони?

Спробуємо накреслити психологічний портрет таких управлінців.
Як правило, вони не просто спостерігають з-за рогу, а працюють по 18 годин на добу як СЕО або як неформальні гендири. Вони шанують не МВА-освіту, а практичний досвід, знають все про всіх на своїх ринках і мало вірять у «корисні інсайти з інших бізнесів». Не завжди розуміють різницю між завкадрами і HR, до консультантів ззовні і бізнес-коучів ставляться обережно.
UA + rus UA